TPS järjesti omistajatapaamisen Vierailu- ja innovaatiokeskus Joessa

FC TPS Turku Oy järjesti omistajatapaamisen keskiviikkona 11.8. Vierailu- ja innovaatiokeskus Joessa. Tilaisuudessa puhuivat FC TPS Turku Oy:n hallituksen puheenjohtaja Jouko Peräaho, toimitusjohtaja Janne Kytölä, liiketoiminnan kehitysjohtaja Arto Kuuluvainen, urheilujohtaja Mika Laurikainen sekä miesten edustusjoukkueen päävalmentaja Jonatan Johansson.

Tilaisuudessa käytiin läpi FC TPS Turku Oy:n Strategia 2029:n mukaisia kehitystoimenpiteitä ja aikatauluja. Tilaisuuden avasi hallituksen puheenjohtaja Jouko Peräaho, joka piti tilannekatsauksen TPS jalkapallon lähimenneisyydestä sekä tulevaisuuden näkymistä, hallituksen näkökulmasta. Liiketoiminnan kehitysjohtaja Arto Kuuluvainen avasi puolestaan seuran vuoteen 2029 ulottuvaa strategiaa seurabrändin näkökulmasta. Toimitusjohtaja Janne Kytölä kertoi oman toimitusjohtajakautensa haasteista tähän mennessä, sekä piti seuran taustayhtiön talouskatsauksen.

Urheilujohtaja Mika Laurikainen taustoitti koko TPS jalkapallon urheilupuolen tavoitteita, kehitystoimenpiteitä sekä olosuhdeasioita. Miesten edustusjoukkueen päävalmentaja Jonatan Johansson kertoi TPS:n edustusjoukkueen lähtökohdista sekä tavoitteista kauteen, sekä analysoi Ykkösen kauden 2021 tapahtumat tähän mennessä.

TPS lähettää omistajilleen vielä myöhemmin erikseen sähköpostia tilaisuuteen liittyen. 

Lisää uutisia