Varainkeruu TPS:n juniorijoukkueen Espanjan-turnausmatkaa varten tapahtuu ainoastaan seuran kautta

TPS:n 2012-syntyneiden poikien juniorijoukkue on lähdössä huhtikuun lopulla Espanjaan kansainväliseen Tar U11 Promises -jalkapalloturnaukseen, johon osallistuvat myös espanjalaisten suurseurojen Barcelonan ja Real Madridin juniorijoukkueet. Turnausmatkan rahoittamiseksi TPS P2012 -joukkue on aloittanut varainkeruukampanjan omissa sosiaalisen median kanavissaan.

– Varainkeruukampanja toteutetaan vain seuran järjestämänä, ei yksityishenkilöiden kautta. TPS:n näkökulmasta P2012-joukkueen turnausmatka ja kovat kansainväliset pelit ovat erittäin hieno asia. Juniorien Espanjan-turnausmatka on edelleen suunnitteilla, mutta se rahoitetaan yksinomaan seuran keräämillä varoilla, selvittää FC TPS Turku Oy:n toimitusjohtaja Janne Kytölä.

Lisätiedot:
Janne Kytölä
toimitusjohtaja, FC TPS Turku Oy
040 532 1040
janne.kytola@tps.fi

Lisää uutisia