TPS TV avataan omalle alustalleen

Liikkuvaan perustuva TPS TV avattiin vuonna 2007 TPS:n kotisivujen (fc.tps.fi) yhteyteen. TPS TV lanseerataan nyt uudestaan omana verkkojulkaisunaan omalle alustalleen osoitteessatpstv.fi. TPS TV:n tavoitteena on rakentaa uusi ja ainutlaatuinen liikkuvaan kuvaan perustuva viestintäväline, joka dokumentoi joka päivä seuran tapahtumista.

TPS TV:n sisältö koostuu pääasiassa TPS:n Veikkausliigajoukkueesta, naisten liigajoukkueesta sekä TPS juniorijalkapallon eri ikäluokkien juniorijoukkueista. TPS TV seuraa kuitenkin myös entisiä tepsiläisiä sekä seuran pelaajalegendojen nykykuulumisia. TPS TV vierailee myös TPS:n yhteistyökumppaneiden luona.

Itse sisältö rakentuu ottelukoosteista, otteluennakoista, tuoreista uutisista, pelaajahaastatteluista, lehdistötilaisuksista, monipuolisesta MUSTAVALKO-kanavasta sekä erilaisista juttusarjoista ja dokumenteistä. TPS TV esittää myös streamina ottelutapahtumia sekä muita mielenkiintoisia seuran tapahtumia.

TPS TV avaa kaikille tepsiläisille oman KINO TPS:n, jossa julkaistaan seuran pelaajien tai taustahenkilöiden itse kuvaamiaan videoita. TPS TV tulee julkaisemaan myös ainutlaatuisia dokumentteja menneiltä vuosikymmeniltä.

Lisää uutisia