Toimitusjohtaja Kytölällä tänään viimeinen työpäivä TPS Jalkapallossa

Kiitos, Janne! FC TPS Turku Oy:n toimitusjohtaja Janne Kytölällä oli tänään viimeinen työpäivä mustavalkoisten palveluksessa.

Nyt 42-vuotias Kytölä värvättiin TPS Jalkapallon palkkalistoille vuonna 2016, jolloin hänestä leivottiin seuran uusi myynti- ja tapahtumapäällikkö. Vastuu kasvoi entisestään koronavuonna 2020, kun hänet nimitettiin koko yhtiön uudeksi toimitusjohtajaksi. Kytölä itse arvioi kahdeksan TPS-vuoden jälkeen, että nyt oli oikea aika siirtää vastuuta uusille ihmisille.

Seuran puolesta kiitokset Kytölälle osoitti viime kotipelissä FC TPS Turku Oy:n hallituksen puheenjohtaja Jouko Peräaho. TPS kiittää Jannea suurella sydämellä Tepsin eteen tehdystä työstä ja toivottaa hyvää kalaonnea kesän kalastushetkiin mökkilaiturin nokassa!

Valokuva: Tiina Pirilä

Lisää uutisia