Tiedotustilaisuus: ”Annetaan poikien pelata!”

FC TPS Turku Oy järjesti torstaiaamuna tiedotustilaisuuden Ravintola Maunossa. Paikalla olivat seuran taustayhtiön puheenjohtaja Aimo Moisander, toimitusjohtaja Juha Reini sekä TPS:n taloustalkoisiin osallistuva urheilun monitoimiammattilainen Juhani Tamminen. TPS lanseerasi tilaisuudessa ”Annetaan poikien pelata!” -kampanjansa. Puheenjohtaja Moisander selvitti seuran talousnäkyviä, urheilupuolta sekä tulevia muutoksia tämän hetken sekä tulevaisuuden näkökulmasta. Toimitusjohtaja Reini jatkoi sen jälkeen lisää talous- ja urheilupuolen asioita TPS-toimiston näkökulmasta. TPS-kasvatti Juhani Tamminen vetosi sen jälkeen tunteella kaikkiin TPS-henkisiin ihmisiin, jotta nämä lähtisivät mukaan Tepsin taloustalkoisiin. Tamminen vetää itse 13.8. ”Annetaan poikien pelata” -seminaarin, joka sisältää päivällisen Ravintola Maunossa, Don Tamin ”Annetaan poikien pelata” -luennon, liput TPS-FC Honka -peliin, logonäkyvyyden TPS:n ilmoituksessa Turun Sanomissa sekä TPS-kannattajatuotteen.

Tiedotustilaisuuden taltiointi löytyy TPS TV:stä tästä linkistä.

Lisää uutisia