Rekry: TPS Jalkapallo hakee P15-vastuuvalmentajaa

TPS Jalkapallo hakee P15-akatemiajoukkueelle osa-aikaista vastuuvalmentajaa. P15-vastuuvalmentajalle on tarjolla hyvä toimintaympäristö seuran huippuvaiheen tiimissä: P15-joukkueen maalivahtivalmentaja, fysiikkavalmentaja ja videoanalyytikko toimivat myös U17- ja U23-joukkueissamme. Yhteistyö huippuvaiheen pelaajakehitystyön osalta tulee olemaan tiivistä tiimityötä.

P15 on TPS:n junioriakatemiavaiheen vanhin ikäluokka, ja nyt haettavan vastuuvalmentajan tukena tulevat toimimaan seuran valmennuspäällikkö ja junioriakatemiapäällikkö. Tarjoamme sinulle vahvan tuen sekä päivittäiseen valmennustyöhön että valmentajana kehittymiseen.

Toivomme hakijalta UEFA B -koulutusta tai halua kouluttautua tulevaisuudessa, mutta pääasia on intohimo valmennustyötä kohtaan sekä valmiudet ja halu kehittää pelaajia hyvässä seurassa. Työ alkaa sopimuksen mukaan, mutta kuitenkin mahdollisimman pian. Paikka täytetään heti sopivan henkilön löydyttyä.

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi ja CV:si sähköpostilla osoitteeseen mika.laurikainen@tps.fi

Lisätietoja työtehtävästä antavat:

Mika Laurikainen
urheilujohtaja, TPS Jalkapallo
040 590 6941 / mika.laurikainen@tps.fi

Miro Varhelahti
talenttivalmentaja, TPS Jalkapallo
044 544 9625 / miro.varhelahti@tps.fi

Lisää uutisia