TPS:n vanhimmat juniori-ikäluokat saivat mediakoulutusta

11.02.2016 10:30

TPS:n vanhimmat juniori-ikäluokat taustajoukkoineen kokoontuivat keskiviikkona Old Millin audiotorioon TPS jalkapallon järjestämään omaan mediakoulutustapahtumaan.

TPS jalkapallon viestintäryhmässä monta vuotta mukana ollut Tiina Pirilä alusti kaikista sosiaalisen median eri välineistä erikseen. Myös TPS:n molempien edustusjoukkueiden pelaajat ovat käyneet saman mediakoulutuksen läpi.

-Meillä on fiksuja nuoria pelaajia, mutta tällainen seuran oman viestintäkentän päivitys on aina tietyin väliajoin paikallaan. Oli mukava nähdä, että nuoria kiinnosti, mitä seuran viestintärintamalla tapahtuu. Ja koskevathan nämä asiat tietysti ihan suoraan myös heitä. Kannustimme heitä myös mukaan sosiaalisen median maailmaan, mutta TPS-arvoja kunnioittaen, eli vastuullisella tavalla, TPS jalkapallon tiedottaja Heikki Möttönen muistuttaa.

Lue lisää ja katso kuvat TPS juniorijalkapallon kotisivuilta:
http://www.tpsjuniorijalkapallo.fi/uutiset/86456/tps-n-vanhimmat-juniori-ikaluokat-saivat-mediakoulutusta